Moje obserwacje

niedziela, 26 maja 2013

I co się dziwić, że naturyzm jest tak źle postrzegany przez większość niewtajemniczonych skoro bez przerwy jest mylony np z ekshibicjonizmem czy swingersem. ;/ 

W internecie, z źródeł którego obecnie korzysta większość ludzi to te trzy terminy są używane zamiennie, choć naturyzm to całkowicie odmiena sprawa!

Niestety na całym świecie chyba zboczeńcy wykorzystują wymówkę naturyzmu do złych rzeczy, tak jak jest opisane w tym artykule: http://m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze/plaze,cmj1f . 

Trzeba walczyć o to by ludzie zrozumieli czym tak naprawdę jest Naturyzm!!!

wtorek, 19 marca 2013

Bardzo mnie to zastanawia, że najwięcej w Polsce (przynajmniej z tego co zauważyłem) prawdziwych naturystów jest w wieku 40-50 lat. Co mogło się przyczynić do takiej nagłej popularności tego i późniejszym zastoju? Być może to było spowodowane tą piosenką: 

Być może pokolenia wychowane na tej piosence, spróbowały i spodobało im się. Tylko jest pytanie czy sama piosenka może się przyczynić do nagłego zainteresowania i prób poznania? Jakoś wątpię w to, że jeśli jutro usłyszelibyśmy jakiś hit o naturyzmie to nagle tyle osób zacznie się interesować i zostaną naturystami czy nudystami. 

Prawdopodobnie były inne czynniki tylko ciekawe jakie i czy możliwe byłyby do zastosowania dziś? Ciekawe... 

wtorek, 12 lutego 2013

W tym artykule chciałbym pomóc Wam wejść do grona naturystów. 

Jeśli jeszcze nigdy nie rozbierała/eś się przy innych to nie radzę pierwszy raz tego robić na plaży. Na 99% nie odważysz się wtedy! Idź w odludne miejsce gdzie nikt Cię nie zobaczy (jakaś polana, las, łąka) i tam spróbuj, jeśli nawet za pierwszym razem Ci się nie uda to nie poddawaj się! Próbuj do skutku. Jak Ci się uda na łonie natury to pewnie spodoba Ci się to i będziesz chciał/a to powtórzyć, radzę tak robić do czasu oswojenia się ze swoją nagością i dopiero wtedy wybrać się w szersze grono.

Nie myśl o tym że jesteś nago i że inni się nadzy wokół. Podchodź do tego jakby to był zwykły strój (lecz najwygodniejszy na świecie ;) ).

Nikogo nie zmuszam, lecz każdego zachęcam do spróbowania!! Nie masz nic do stracenia a wiele do zyskania.

Jeśli nawet nie odważysz się lub nie spasuje Ci ten sposób rekreacji to i tak wierzę, że przynajmniej będziesz wypełniać założenia naturystów opisane w artykule Jak odbierać naturyzm wg mnie. 

Według mnie nagość to tylko jeden z mniej istotnych czynników naturyzmu, choć dający dużą wygodę. 

 

Kończąc ten artykuł jeszcze raz pragnę zachęcić do spróbowania samemu. Naprawdę warto!

poniedziałek, 11 lutego 2013

Na początek chciałbym przedstawić co dla mnie najważniejsze jest w naturyzmie. 

Moim zdaniem najważniejsza jest zdolność do akceptacji siebie oraz innych ludzi, chęć niesienia im pomocy, aby nie szkodzić naturze a nawet w możliwy sposób jej pomagać.

Według mnie aby być naturystą wcale nie trzeba się rozbierać i buszować nago po lesie lub smażyć się na plaży, rozumiem że nie każdemu odpowiada taki sposób wypoczynku. Każdy jest inny i ma inne zdanie na różne tematy... i dobrze! Gdyby każdy miał to samo zdanie co inni to świat byłby bez nudny i częściej pomylony. 

Zachęcam jednak do tego by każdy wypełniał postanowienia naturyzmu! Oto one:

  1.  Naturystą jest się zawsze i wszędzie, gdyż jest to filozofia,sposób życia i działania, a nie tylko opalanie się na golasa.
  2.  Naturysta - jak mędrzec - może mówić: "Wszystko, co ludzkie, nie jest mi obce''. Pamiętaj jednak, by to "wszystko" nie sprawiało innym przykrości, nie raziło ich przekonań i uczuć oraz nie było przeciw naturze.
  3.  Naturyści są dla siebie przyjaciółmi i dlatego mówią sobie po imieniu i wzajemnie pomagają.
  4. Naturysto, pamiętaj, że jesteś cząstką natury. Poznawaj więc naturę i chroń ją dla siebie i następnych pokoleń. Nie zakłócaj jej głosów. Radio zostaw w domu. Noś z sobą uśmiech, przyjaźń i miłość całego świata. Miłość do innych i do natury to podstawa twojego działania.
  5. Naturysto! Wszystko, co wynika z natury, traktuj naturalnie - bądz szczery w rozmowie i w czynach.
  6. Naturysto, dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, o higienę i schludny wygląd. Ograniczaj używanie alkoholu i papierosów, a najlepiej nie pij i nie pal. Bacz, byś nie zabijał w sobie człowieczeństwa. Pamiętaj, że "jesz, aby żyć'', a nie "żyjesz, aby jeść".
  7. Chociaż urodziłeś się nagi, nie od razu byłeś naturystą. Nie przeszkadzaj innym poznawać nasze zwyczaje; ułatw im to - może też zostaną naturystami?
  8. Naturyści kąpią się i opalają nago dla zaznaczenia, że nic, co pochodzi od natury, nie wymaga ukrywania. Czynią to jednak we własnym gronie i nie narzucają się innym.
  9. Naturysto! Bądź tolerancyjny. Propaguj nasze idee, lecz czyń to dobrym słowem i przykładem, nie bądź natrętny. Twoje czyny niech będą zachętą dla innych.
  10. Szukaj radości nie w braniu, lecz w dawaniu.

Źródło: http://naturyzm.wroclaw.pl/


Promuj ten blog
O blogu
Katalogi

Zapraszam także na:
Ciekawszy blog :)
MojeUniformy - blog
Nagi Styl Życia
Nudityzone

Odwiedzin:
PageRank

Skopiuj CSS